Güney Hindistan & Lanka (Maldivler) Turu THY ile 10-21 Ocak 2018

1.GÜN   <10 OCAK 2018 ÇARŞAMBA İSTANBUL – MUMBAI

Mutlu İnsanlar Topluluğu Abidin Lutfi Demir’le Dünyayı Geziyoruz Gezi Grubunun değerli dostları, başka bir ifadeyle ailemizin mensuplarıyla saat 17:30’da İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşup pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayollarının

 

TK 720 sefer sayılı uçağıyla saat 20:35’te Mumbai’ye hareket edeceğiz. Gece boyunca sürecek seyahatimiz.

 

2.GÜN 11 OCAK 2018 PERŞEMBE MUMBAI

Sabahın erken saatlerin

de saat 05:15’te Mumbai’ye varacağız. Pasaport, vize ve gümrük işlemleri sonrası otelimize hareket edip kahvaltı edeceğiz. Otelde dinlenme şansımız olmayacak zira programımız çok yoğun. İlk olarak UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası listesine alınan Elephanta Mağaraları yani Fil Mağaralarına gideceğiz. Yapım yılı bilinmeyen çok sayıda Hindu figürleri ve fil resimleriyle süslü bu mağaraların bulunduğu adaya gitmek yaklaşık 1 saat sürecek. Adada çok sayıda maymun göreceğiz. Hinduların 3 büyük tanrısından biri olan 5 m. yüksekliğinde, tek parça kayadan oyulan üç kafasıyla Shiva’nın heykeli de burada bulunmaktadır. Ada dönüşünde Mumbai’de yapacağımız panoramik şehir turunda Hint Kapısı, Colaba Causeway Caddesi, Marine Drive ve Dhobi Ghat’da çamaşır yıkayanları gördükten sonra otelimize transfer olacağız.  Akşam yemeği ve konaklamamız Mumbai’de.

3.GÜN 12 OCAK 2018 CUMA MUMBAI – MADURAI

Sabah kahvaltımızın ardından Mumbai’den Madurai’ye uçacağız. Uçak saatimiz 10:55 olup saat 13:00’te Tamil Nadu eyaletine bağlı Madurai’ye varışımızın ardından yapılacak panoramik şehir turunda Hindu ve Saracen Mimarisi’nin örneği olan ve 1636 tarihinde yapılmış olan Tirumala Nayak Sarayı’nı gezeceğiz. Bugün ayrıca ülkenin en kutsal ve en büyük Hindu Tapınaklarından birisi olan, Tanrıça Meenakshi ve Tanrı Shiva’ya adanmış muhteşem mimarisi ile Sri Meenakshi Tapınağı ziyaretlerimiz olacak. Akşam yemeği ve konaklama Madurai’de.

GÜN 13 OCAK 2018 CUMARTESİ MADURAI – PERIYAR

Sabah kahvaltısı sonrası Periyar’a yolculuğumuz başlayacak. Hindistan’ın Kerala Eyaleti’ne bağlı Periyar’da ilk olarak baharat tarlalarını gezeceğiz. Güney Hindistan’ın yaylalarında yapacağımız bu gezinin oldukça ilginizi çekeceğine eminim. Yine Kumily Mahallesinde yapacağımız yürüyüşte de ilginç gözlemleriniz olacaktır. Periyar’da arzu edenlerin sadece Hindistan, Sri Lanka ve Nepal’de uygulanmakta olan Ayurveda yağları ile masaj yaptırabileceklerini de bilmenizi isteriz. Akşam yemeği ve konaklama Periyar/Thekkady’de.

5.GÜN 14 OCAK 2018 PAZAR PERIYAR – KUMARAKOM – KOCHIN

Sabah kahvaltısı ardından Kerala Eyaletine bağlı Kumarakom’a gidiyoruz. Kumarakom’da yapacağımız tekne turunda geleneksel pirinç ve yiyecek taşıma yöntemlerine şaşıracağınıza eminiz. Öğle yemeğimiz sonrasında Hint Okyanusu’ndan gelen ters akıntılarla oluşmuş Vembanadu Gölü’nde yolculuğumuz başlayacak. Tekne turumuzun ardından Kochin’e hareket edeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama Kochin’de.

6.GÜN 15 Ocak 2018 PAZARTESİ KOCHIN  

Kahvaltımızın ardından Dutch Palace Müzesi ve Paradesi Sinagogu’nu göreceğiz. Sinagog Sokağında vereceğimiz serbest zaman sonrası Vasco de Gama’nın Mezar Taşının da bulunduğu St. Francis Kilisesi’ni gezeceğiz. Kochin sahilinde Hintli balıkçıların, Çin balıkçı ağları ile geleneksel balık tutma yöntemlerine hayran kalacaksınız. Bugün ayrıca, UNESCO Dünya Somut Olmayan Kültürel Miras Listesinde de yer alan Kerala Sanskrit Tiyatrosuna özgü “Kathakali Dans Gösterisini” izleyeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama Kochin’de.

 

7.GÜN 16 OCAK 2018 SALI KOCHIN – COLOMBO – HABARANA

Sabah kahvaltısı sonrası havalimanı transferimizin ardından programımızın Güney Hindistan bölümü sona erecek ve Sri Lanka yolculuğumuz başlayacak. Sri Lanka’ya uçuş saatimiz sabah 09:45 ve saat 10:55’te Sri Lanka’nın başkenti Colombo’ya ulaşacağız. Pasaport ve bagaj işlemleri ardından Habarana’ya hareket edeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama Habarana’da.

8.GÜN 17 OCAK 2018 ÇARŞAMBA HABARANA – “SİGİRİYA, POLONNARUWA’’ – HABARANA  

Sabah kahvaltımızın ardından UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI LİSTESİ’nde yer alan Sigiriya Kaya Kalesini gezeceğiz. Antik çağlardan günümüze kadar ulaşmış bu harika ve emsalsiz yapıtta Su Bahçeleri, Spiral Merdivenler, Cam Duvarı, Aslan Pençesi Kapısını göreceğiz. Freskoları ile müthiş duvar süslemelerine hayran kalacağınıza eminim. Öğleden sonra ise Sri Lanka’da 12. Yüzyılda inşa edilmiş UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI LİSTESİ’nde yer alan tarihi Polonnaruwa Antik Kenti’ne gideceğiz. Tapınaklar, Kraliyet Sarayı, Buda Heykelleri ve baraj gölü gibi tarihi kalıntıların bulunduğu Polonnaruwa’da Sri Lanka tarihi ve kültürüne ait eserlere de hayran kalacaksınız. Akşam yemeği ve konaklama Habarana’da.

9.GÜN 18 OCAK 2018 PERŞEMBE HABARANA – KANDY

Sabah kahvaltı sonrası Sri Lanka’nın eski başkenti ve UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI LİSTESİ’nde yer alan Kandy’e hareket edeceğiz. Bugün yolumuz üzerinde UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI LİSTESİ’nde yer alan Dambulla Mağara Tapınağını da gezeceğiz. Kandy’de yapacağımız panoramik şehir turunda ise Romantik Gölü görüp Buda’nın dişinin saklandığına inanılan dünyanın en önemli Budist tapınaklarından Kutsal Diş Tapınağını gezeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama Kandy’de.

10.GÜN 19 OCAK 2018 CUMA KANDY – HIKKADUWA   

Sabah kahvaltı sonrası Kandy’den ayrılarak Hikkaduwa’ya hareket edeceğiz. Yolumuz üzerindeki dünyanın ilk ve tek Fil Yetimhanesi olan Pinnawela’yı ziyaretimizde yavru fillerin biberonla beslenmelerine, nehirde yıkanmalarına ve günlük aktivitelerine tanık olacağız. Akşam üzeri; Maldiv Adaları’nın doğusunda, Hint Okyanusu’nun palmiyeli kumsallarında dinlenmeniz için Hikkaduwa’da deniz kıyısında bulunan otelimizde serbest zamanımız olacak. Akşam yemeği ve konaklama Hikkaduwa’da.

11.GÜN 20 OCAK 2018 CUMARTESİ HIKKADUWA – “GALLE” – HIKKADUWA 

Kahvaltı sonrası UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI LİSTESİ’nde yer alan Galle’ye yola çıkacağız. Portekiz ve Hollanda’nın eski deniz ticaret ve koloni şehri Galle’de; Portekiz ve Hollanda koloni dönemine ait mahalleler ile Tarihi Liman gezisi sonrası öğleden sonra Hikkaduwa’da otelimize döneceğiz. Hint Okyanusu’nun palmiyeli kumsallarında dinlenmeniz için; Hikkaduwa’da deniz kıyısında bulunan otelimizde serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama Hikkaduwa’da.

12.GÜN 21 OCAK 2018 PAZAR HIKKADUWA – COLOMBO  

Kahvaltı sonrası Hikkaduwa’dan ayrılarak Sri Lanka’nın başkenti Colombo’ya hareket ediyoruz. Sri Lanka’nın başkenti Colombo’da yapacağımız şehir turunda; Eski Meclis, Bağımsızlık Meydanı ve Gangaramaya Tapınağını göreceğiz. Saat 17:30’da Colombo Havaalanında bulunmamız gerekiyor. İstanbul’a uçuşumuz saat 21:30’da Türk Hava Yollarının TK 731 sefer sayılı uçağıyla olacak. Geceleme uçakta.

13.GÜN 22 OCAK 2018 PAZARTESİ İSTANBUL 

Sabah saat 06:35’te İstanbul Atatürk Havalimanı’na varışımızın ardından turumuzun sonu.

…MALDİVLER TURUMUZA KATILACAK DOSTLAR İÇİN GEZİMİZ SÜRÜYOR…

12.GÜN 21 OCAK 2018 PAZAR HIKKADUWA – COLOMBO – MALE ( MALDIVLER )

Kahvaltı sonrası Hikkaduwa’dan ayrılarak Sri Lanka’nın başkenti Colombo’ya hareket ediyoruz. Sri Lanka’nın başkenti Colombo’da yapacağımız şehir turunda; Eski Meclis, Bağımsızlık Meydanı ve Gangaramaya Tapınağını göreceğiz. Gezimizin ardından turumuza bizimle Maldivler’de devam edecek olan misafirlerimizle Male’ye uçuş için havalimanına doğru yola çıkıyoruz. 1,5 saatlik rahat direkt uçuş sonrası Maldivlere varış. Havalimanından alacağımız tekne ile otelimize geçiyoruz. Kısa ve rahat transfer sonrası otele varış ve odalara yerleşme. Günün geri kalanını otelimizin imkanlarından faydalanarak geçireceğiz. Geceleme Maldivler’de

13.GÜN 22 OCAK 2018 PAZARTESİ MALDIVLER

Kahvaltı sonrası günümüzü otelimizin imkanlarından faydalanarak geçirecek, muhteşem denizin, plajın ve güneşin tadını çıkaracağız. Arzu eden misafirlerimiz mercan resiflerine düzenleyeceğimiz keyifli tura katılabilirler (ekstra ücrete tabidir). Geceleme Maldivler’de

14.GÜN 23 OCAK 2018 SALI MALDIVLER

Kahvaltı sonrası günümüzü otelimizin imkanlarından faydalanarak geçirecek, muhteşem denizin, plajın ve güneşin tadını çıkaracağız.

15.GÜN 24 OCAK 2018 ÇARŞAMBA MALDIVLER – İSTANBUL

Kahvaltı sonrası günümüzü otelimizin imkanlarından faydalanarak geçireceğiz. Akşam üzeri yine otelimizin teknesi ile havalimanına geçerek Türk Havayolları’nın TK731 sefer sayılı direkt uçuşu ile 23:45’te Male’den ayrılacağız. Yolculuğumuz 8,5 saat sürecek. Geceleme uçakta.

16.GÜN 25 OCAK 2018 PERŞEMBE İSTANBUL

Sabah saat 06:25’te İstanbul Atatürk Havalimanı’na varışımızın ardından turumuzun sonu.

TUR BEDELİ :  3785 USD ( MALDIVLER TURUNA KATILMAK İSTEYENLER İÇİN 4765 USD )

Ücrete Dâhil Olanlar

– THY ile İstanbul / Mumbai – Colombo / İstanbul uçuşları
– Havaalanı Vergileri
– 4* ve 5* otellerde 10 gece konaklama (Maldivler’e gidecekler için 13 gece konaklama)
– 11 adet kahvaltı ve 10 adet akşam yemeği
– 10 adet öğle yemeği
– Mumbai – Madurai arası iç hat uçuşları
– Kochin – Colombo arası dış hat uçuşu
– Programda yazılı olan tüm çevre gezileri ve şehir turları
– Kathakali Dans Show
– Kumarakom’da öğle yemeği ve tekne gezisi
– Pinnawela Fil Yetimhanesi Ziyareti

– Sigiriya Rock Turu
– Dambulla Tapınağı Turu

– Polonnaruwa Antik Kent Turu
– Galle Turu
– Tüm transferler
– THY ile kullanılacak havayollarının ekonomi sınıfında ücretsiz kabul ettiği bagaj taşımacılığı(Adet ve kg. olarak sizlere bildirilecektir).
– Seyahat Güvence Paketi Sigorta Poliçesi,
– Katma Değer Vergisi
– Türkçe ve Lokal Rehberlik Hizmetleri

 

Ücrete Dâhil Olmayanlar

– Vize ücreti (Hindistan ve Sri Lanka için yeşil-hususi pasaportlara da vize gereklidir)
– 15 TL Yurtdışı Çıkış Vergisi
– Bahşişler (Rehber, yerel rehber, şoför, restoran bahşişi 170 USD olup katılım zorunludur)
– Programda dahil olduğu belirtilmeyen müze girişleri,

– Programda yazılı olmayan ve sizlerden gelecek üzerine düzenlenen ekstra turlar
– Yemeklerde alınan alkollü ve alkolsüz içecekler
– Otellerdeki ekstra talepler