Klasik İtalya Turu Thy İle 3-10 Temmuz 2018

İSTANBUL – (NAPOLI) (POMPEI) – ROMA (3) – (SIENA) (SAN GIMIGNANO) FLORANSA (2) – (PISA) (LUCCA) – VENEDİK (2) (VERONA) – İSTANBUL

 antik italya

1.GÜN: 3 TEMMUZ 2018 SALI                  İSTANBUL – NAPOLI – POMPEI – ROMA

Atatürk Havaalanı Dış Hatlar Terminalinde saat 05.30’da buluşma. Bilet ve gümrük işlemlerimizi tamamladıktan sonra THY’nin TK 1879 sayılı seferiyle saat 08.30’da Napoli’ye hareket ediyoruz. Saat 09.45’te inişimizi takiben Napoli şehir turumuz başlayacak. Napoli’de yapılacak panoramik şehir turunda 16. Yüzyıl’da yapılmış Kraliyet Sarayı, dünyanın en önemli gösterilerine sahne olan San Carlo Tiyatrosu, kafe ve mağazalarıyla ünlü Umberto 1 Galerisi, Roma’daki Pantheon’dan esinlenerek yapılan San Francesco Di Paolo Kilisesi, Plebiscito Meydanı, Angev’in Kalesi ve Napoli Limanı görülecek yerler arasındadır. Sonrasında Pompei’ye geçeceğiz. Pompei girişi misafirlerimize ait olup ören yeri bilet alımı sonrasında tarihi Pompei efsanesine yolculuğumuz başlayacak. M.S 79’da Vezüv yanardağından çıkan dumanları gören halk, gemilere doluşarak bir daha dönmemek üzere kaçmaya çalıştılar. 20 dakika süren sarsıntıdan sonra kabaran deniz, gemileri kızgın lavların arasına attı ve yok etti. Şehirde kalan insanlar evlere kaçtılar, volkandan çıkan ölümcül gazlar bir anda boğulmalarına sebep oluyordu. Sonra ardı ardına volkandan çıkan küller, şehri örttü ve Pompei 20.000 yaşayanı ile yok oldu. Yaklaşık 2.000 yıl o görkemli evler, villalar freskler, heykeller, duvar resimleri küllere gömülü kaldı. Arkeologlar kenti keşfettiklerinde pişmiş ekmekleri fırında ve ölüme yakalananları, o anda ne yapıyorlarsa taşlaşmış şekilde buldular. Agorası, tiyatrosu ve tapınakları ile Pompei, yok olan bir kentin kazılarda ortaya çıkan müthiş kurulumu, İtalyanların EFES kenti. Bu önemli kültür gezimiz sonrasında Roma’ya doğru yola çıkıyoruz. Konaklama Roma otelimizde.

italya tatil turu

 

2.GÜN: 4 TEMMUZ 2018 ÇARŞAMBA     ROMA

Sabah kahvaltısı sonrası Roma şehir turumuz başlayacak. (Roma şehir turumuz bir gün önce zamanın uygun olması durumunda da gerçekleşebilir.) Şehir turumuzda görülecek yerler arasında Vatican ve San Pietro Katedrali, Collesseum, Sant’angelo Kalesi, Palatino Kalıntıları, Roma Forumu, Traiano Forumu, Circo Massimo Yarış Alanı, Venedik Meydanı, Vittoriano Zafer Anıtı, Aşk Çeşmesi, İspanyol Merdivenleri, Corso Ve Nazionale Caddeleri bulunmaktadır. Şehir turu sonrası arzu edenlerle birlikte müze ziyaretlerimiz başlayacak. Müze ziyaretini tercih etmeyenler serbest zamanda Roma sokaklarının keyfini çıkaracaklar (Roma’nın dünyaca meşhur müzeleri arasında en önemlileri; Musei Vaticani (Vatikan Müzeleri), Museo Nazionale Romano (Roma Ulusal Müzesi), Borghese Galerisi, Musei Capitoline (Capitoline Müzesi), Galeria Nazionale (Ulusal Galeri), Doria Pamphili Galerisi, Villa Giulia Müzesi bulunmaktadır. Zamanımız elverdiği sürece bu müzeler gezilmeye çalışılacaktır).Sonrası serbest zaman ve Roma sokaklarının keyfini çıkarma. Geceleme otelimizde.

italya turu

3.GÜN: 5 TEMMUZ 2018 PERŞEMBE      ROMA

Sabah kahvaltı sonrası arzu edenler eksik kalan Müze ziyaretlerine devam edebileceklerdir. Bugün Roma’da son günümüz ve tüm gün boyunca bir zamanlar Vesta, Saturn, Castor ve Pollux tapınaklarının ve diğer anıtların bulunduğu Forum, Cesare (Sezar) döneminde şehrin dini, politik ve ticari merkezinde binlerce yıl önce generallerin yürüdüğü Via Sacra’da yürüyebilir, erken Hıristiyanlık Anıtlarından S. Callisto ve S. Sebastiano Katakombları, S. Maria Maggiore ve S. Paolo Fuori le Mure Bazilikaları ve S. Sabina, S. Costanza, S. Agnese, S. Pietro in Vincoli Kiliselerini, Ortaçağ ve Rönesans Anıtlarından San Pietro (St. Peter) Bazilikası ve Capitoline sarayları, Palazzo Farnese, Palazzo della Cancelleria, Palazzo Venezia, S. Maria del Popolo Kilisesi, S. Maria Degli Angeli Kilisesini, Barok Anıtlardan San Pietro (St. Peter) Meydanı, Piazza Navona, projesi Papa VIII. Urban tarafından yaptırılmış ve 13. – 16. yüzyıllar arası, Titian ve Raffaello gibi meşhur sanatçıların da eserlerinin sergilendiği Palazzo Barberini, S. Giovanni in Laterano Bazilikası, Gesu Kilisesi, Sant’Andrea Kilisesi, Berninin tarafından inşa edilen Kilise ve İtalya’nın Cumhurbaşkanlığı Köşkü olan Palazzo del Quirinale, Roma’nın en meşhur ve en sevilen yerlerinden birisi olan Fontana di Trevi’yi yeniden keşfedebilirsiniz. (Aşk Çeşmesi)( Sırtı dönük halde iken, havuza iki bozuk para atan ziyaretçilerin Roma’ya bir gün tekrar geri dönecekleri söylenmektedir). Akşam dileyenlerle İtalyan Restoranı’nda ekstra müzikli Roma Gecesi. Geceleme otelimizde.

Türkiye İtalya Turu

4.GÜN: 6 TEMMUZ 2018 CUMA              ROMA – SIENA – SAN GIMIGNANO – FLORANSA (MONTECATINI)

Sabah kahvaltı sonrası özel otobüsümüz ile İtalya’nın en eski kültürünü oluşturan Etrüskler’in parlak bir uygarlık kurdukları topraklarda yolculuğumuz başlayacak. Yolumuz üzerinde İtalya’nın Toscana bölgesinde bulunan tarihi bozulmamış şehirlerinden Siena görülecektir. Siena’da Duomo Katedrali, Katedral Müzesi, Piazza del Campo, La Ragnosa Kulesi ve ünlü Palazzo del Popolo görülecek yerler arasındadır. Daha sonra Rönesans’ın doğduğu şehir olan Floransa’ya varış ve yapılacak olan panoramik şehir turunda Duomo Kilisesi (Santa Maria Della Fiore), Vaftizhane, Eski Saray, Ponte Vecchio, Piazza Signoria, Michelangelo Tepesi görülecek yerler arasındadır. Siena’yı keşfettikten sonra Siena’ya çok yakında bulunan Toscana’nın batısında bulunan San Gimignano’ya hareket edeceğiz. UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınan ve XIII. yüzyılda zengin aileler tarafından inşa ettirilen uzun kuleleri ile çok değişik bir yapıya sahip olan San Gimignano, Toscana’nın en pitoresk kasabalarından biridir. Adını güzel kulelerinden alan “San Gimignano delle Belle Torri” de, bazıları 50 metreyi bulan 72 kuleden günümüze sadece 14 tanesini korunabilmiştir. Taşlı dar sokakları, yüksek surları ve etkileyici mimarisiyle San Gimignano’nun keşfinden çok etkileneceğinize inanıyoruz. Gezimiz sonrasında akşam üzeri Montecatini Bölgesi’ndeki otelimize transfer ve konaklama otelinizde.

 

5.GÜN: 7 TEMMUZ 2018 CUMARTESİ    FLORANSA

Sabah kahvaltı sonrası Floransa şehir turumuz başlayacak. Medici ailesinin teşvik ettiği Hümanizmin ve İtalyanların Quattrocento diye adlandırdıkları Rönesans’ın beşiği olan, UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınan Floransa’nın ve önemli tarihi eserlerinin yürüyerek keşfinde hep birlikte Duomo Meydanı; Duomo Santa Maria del Fiore Katedrali ve Battistero (vaftizhane); Belediye Binası’na dönüştürülen Palazzio Vecchio’nun ve önemli heykellerinin yanı sıra Michelangelo’nun Davud heykelinin kopyasının da bulunduğu Piazza della Signoria Meydanı; Arno Nehri üzerinde kurulu şehrin sembolü Ponte Vecchio Köprüsünü (eski köprü) göreceğiz. Daha sonra arzu edenlerle birlikte Dünyanın sayılı müzelerinden biri olan Uffizi Müzesi ziyaretimiz gerçekleşecektir. (Uffizi Müzesine randevulu olarak gidilecek olup müzeye alınacak randevuya göre erken saatlerde şehir turundan önce de gidilebilir. Bu müzeye gitmek isteyenlerin kayıt esnasında isim bildirmeleri gerekmektedir) Sonrasında adeta bir Açık Hava Müzesi olan Floransa’nın birbirinden güzel sokaklarında tarihi gezinti ve alışveriş imkanı bulabilirsiniz. Akşam otelimize dönüş ve konaklama otelinizde.

6.GÜN: 8 TEMMUZ 2018 PAZAR                             FLORANSA – PISA – LUCCA – VENEDİK

Sabah kahvaltısından sonra çok erken saatlerde Venedik’e hareket edeceğiz. Yolumuz üzerinde İtalya’nın simgelerinden biri olmuş Eğik Kulesi ile Pısa görülecektir. Pisa Katedrali, Kulesi ve Vaftizhanesini gördükten sonra Lucca’ya hareket edeceğiz. Lucca’ya hayran kalacağınıza eminiz. Lucca keşfimiz sonrasında, Gondollar şehri Venedik’e transfer ve yapılacak olan panoramik şehir turunda San Marco Katedrali ve Meydanı, Dükler Sarayı, Canale Grande, İç Çekme ve Rialto Köprüsü görülecek yerler arasındadır. Daha sonra otelinize transfer ve konaklama otelimizde.

7.GÜN: 9 TEMMUZ 2018 PAZARTESİ      VENEDİK

Sabah kahvaltı sonrası Venedik şehir turumuz başlayacak. Bu turumuzda; Zevkli bir Vaporetto yolculuğundan sonra şehrin tarihi merkezi olan San Marko Meydanına yakın bir noktada Vaporetto’dan inerek kanallar arasındaki turumuza başlıyoruz. Motorlu araçlardan arındırılmış olan, polis, ambulans, çöp kamyonları, belediye otobüsleri vs. gibi günlük hayatta görmeye alışık olduğumuz bütün araçlar yerini teknelere bırakmış burada. Köleler sahilinden San Marko Meydanı’na yürürken Venedik hapishanesini ve hapishane ile Dükler Sarayını birbirine bağlayan “Ponte dei Sospiri” İç çekme köprüsü, köprünün tam karşısında San Giorgio Adası, Dükler Sarayının ana cephesindeki meydanda, şehrin giriş kapısı olarak adlandırılan ikiz kolonlar ve bu kolonlar üzerindeki Venedik’in sembolü olan heykelleri görebilirsiniz. San Marko Katedrali’nin bulunduğu meydan, Napolyon tarafından “Dünyanın en güzel meydanı” olarak adlandırılmıştır. Katedralin yapımı 9. yüzyılda tamamlanmış olsa da, bugünkü halini alması 17. Yüzyılı bulmuştur. Ana cephesinde göreceğiniz 4 adet bronz at, İkinci Haçlı Seferleri dönüşünde İstanbul’dan getirilmiştir. Serbest zamanınızda saat kulesinin tepesindeki heykellerin her saat başı çanın üzerine vurmalarını izleyip, Çan kulesine çıkarak bütün Venedik manzarasını tepeden de görebilirsiniz. Kısa bir yürüyüşün ardından ticari merkez olarak bilinen ve “Canal Grande” Büyük kanal üzerindeki ilk taş köprü olarak yapılan, üzerinde dükkânların olduğu “Ponte Rialto”görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından serbest zaman. Sonrasında otelimize hareket. Akşam konaklama otelimizde.

8.GÜN: 10 TEMMUZ 2018 SALI                VENEDİK – VERONA – İSTANBUL

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması sonrasında Romeo ve Juliet’in evi olarak bilinen Verona gezimizi gerçekleştireceğiz. Yüzyıllarca Venedik Cumhuriyeti`ne bağlı kalmış olan Verona Düklüğü`nün yönetim sarayını, tarihinde olduğu gibi günümüzde de hala pazar yeri olarak kullanılan Erba meydanı, Erba meydanında Roma`daki Colosseum`dan sonra İtalya`nın en büyük ikinci amfi tiyatrosunu göreceğiz. Zenginliğini gösterebilmek için sokaklarını mermer kaplatan Verona alışveriş merkezinden geçerek, Dante Alighieri`nin sürgün döneminde yaşadığı saraya hayran kalacağınıza eminiz. Verona`yı yöneten aile Scaligero mezarlığını gördükten sonra İngiliz drama yazarlarından William Shakespeare`a ilham vermiş olan Romeo ve Juliet`in doğdukları evi panoramik olarak görüp Venedik Havalimanı’na hareket edeceğiz. Saat 20.25’te THY’nın TK 1870 sayılı seferiyle İstanbul’a hareket. Saat 23.55’te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

Tur Ücreti:      1285 EUR

 

Ücrete Dâhil Olanlar

 • Türk Havayolları ile İstanbul-Roma/Venedik -İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Uçaklarda kişi başı 20 kg bagaj taşıma hakkı
 • Özel klimalı otobüslerle tüm transfer ve turlar
 • 3 * ve 4 * otellerde toplam 7 gece oda kahvaltı konaklama(Floransa’da Montecatini bölgesinde 4 *, Venedik’te Mestre veya Jesola Bölgesinde 3 *, Roma’da Merkez Termini bölgesinde 4* Otelde kalınacaktır)
 • Roma, Venedik ve Floransa Şehir Turları
 • Pisa Turu
 • Siena Turu
 • Lucca Turu
 • San Gimignano Turu
 • Verona Turu
 • Napoli ve Pompei Turu ( Pompei Girişi hariç )
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Acenta Yetkilisi Refakati
 • Venedik’te Vapuretto Ücreti
 • Otel Vergileri
 • Şehir ve Kasaba Giriş Ücretleri
 • Zorunlu seyahat sigortası

 

Ücrete Dâhil Olmayanlar

 • Ekstra Turlar (Bu turda extra tur sadece arzu edilirse müzikli Roma Gecesi olacaktır)
 • Pisa Kulesi çıkış ücreti
 • Tüm müze girişleri
 • Pompei Giriş ücreti
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Rehber ve Şoför Bahşişi
 • Yurt Dışı Çıkış vergisi 15 TL
 • Vize Bedeli (Yeşil Pasaporta vize istenmemektedir)

italya roma turu

OTELLER

ROMA – HOTEL ARCHIMEDE / 4* / Termini Bölgesi
http://archimede-hotel-rome.hotel-ds.com/tr/

FLORANSA – HOTEL TUSCANY INN / 4* / Montecatini Bölgesi
http://www.hoteltuscanyinn.com/

VENEDİK – HOTEL VENEZIA / 3* / Mestre Bölgesi
http://www.hotel-venezia.com/eng/index.asp