Muhteşem İzlanda Turu

MUHTEŞEM İZLANDA TÜRK HAVAYOLLARI & ICELAND AIR 5 GECE 6 GÜN

Reykjavik (2) – Selfoss Bölgesi(2) – Keflavik (1)

02 NİSAN – 21 MAYIS – 04 HAZİRAN – 23 TEMMUZ – 10 AĞUSTOS
ÇIKIŞLI TURLAR


01.GÜN: İSTANBUL (OSLO)  REYKJAVIK

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş TerminaliPROKON TURİZMkontuarında saat 04.30’da rehberiniz ve görevli kişiler ile buluşma. Check-in, pasaport ve gümrük işlemlerinizden sonra Türk Havayolları’nın TK 1751 sefer sayılı uçuşu ile saat 07.45’te Norveç’in başşehri Oslo’ya hareket. Yerel saat ile 10.30’da varış, uçak değişikliği Iceland Air ile yaklaşık 2,5 saatlik bir uçuş ile İzlanda’nın Reykjavik şehrine varış. Gümrük ve bagaj alımından sonra, özel aracımız ve rehberimiz ile şehri tanımaya başlıyoruz.İzlanda’daki ilk gününüzde, dünyanın en kuzeyinde yer alan başkent Reykjavik, ıslak ve rüzgârlı olmasına rağmen Gulf Stream sayesinde şaşırtıcı ölçüde ılıman bir şehir olarak sizi karşılar. Havalimanından otelinize doğru hareket ederken daha önce tecrübe edilmemiş bu doğa yapısını görme imkânı bulabilir ve otelinize varışın hemen ardından, arkasında yükselen görkemli Esja Dağı’na sırtını dayamış olan bu kozmopolit ve yaratıcı şehri keşfedebilirsiniz. Konaklama otelimizde.


02.GÜN: REYKJAVIK

Sabah kahvaltısının ardından panoramik olarak gerçekleşecek Reykjavik turunda; Eski Liman ve Eski Şehir Merkezi, Balık Pazarı, Hallgrimskirkja Kilisesi, ‘Soğuk Savaş’ın sonunu etkili bir şekilde belirleyen 1986 yılında zirve başkanları Mikhail Gorbatsjov ve Ronald Reagan toplantısına tanıklık eden Höfði Evi ve Parlemento Binası Althingishusid, şehirdeki ikinci gününüzde göreceğiniz yerler arasındadır. Konaklama otelimizde.


03.GÜN: REYKJAVIK – GOLDEN CIRCLE TUR – SELFOSS BÖLGESİ

Sabah kahvaltısının ardından, Golden Circle Turu için Reykjavik’ten ayrılacak ve sırasıyla; Kuzey Amerika ve Avrasya tektonik plakalarının yırtıldığı ve dünyada bu yırtığın deniz seviyesinin üzerinden görülebildiği tek yer olan Thingvellir Ulusal Parkı. Doğanın ham gücünü sergileyen Langjökull Buzulundan geçerek 32 metre yükseklikten dökülen İzlanda’nın en ikonik ve sevilen Gullfoss Şelalesi. En eğlenceli duraklardan biri olan ve yeraltı sularının magmaya yakın geçmesi ve hızla kaynaması ile oluşan basıncı yüzeye kadar ulaşan yarıklardan fışkıran oluşumların gözleneceği Geysir.Geniş bir jeotermal alanda kurulu ve oradaki pek çok sera nedeniyle sıklıkla “Çiçek Köyü” olarak adlandırılan Güney İzlanda’nın büyüleyici kenti Hveragerdi veya İzlanda bahçeciliğinin büyüleyici örneklerinden biri olan ve orada yetişen sulu domateslerin tadına bakmak için Fridheimar Serası ile tanışacaksınız. Konaklama otelimizde.


04.GÜN: SELFOSS BÖLGESİ

Sabah kahvaltısından sonra hazır olun; bu sabah İzlanda’nın olağanüstü güney kıyıları, Viking efsaneleri ülkesi ve mistik doğal güzelliği arasında epik bir yolculuğa çıkıyorsunuz… 60 metre yükseklikten düşen, iki yanında barındırdığı gökkuşağı ile harika ve etkileyici Skógafoss Şelalesi’ni, 2010 yılında patlamasıyla dünyaca ünlenen Eyjafjaliajokull Volkanı ile eteklerine yerleşmiş İzlanda’nın en güzel manzaralarını görme imkânı bulacaksınız. İzlanda’nın güneyindeki deniz kenarı olan ve şüphesiz ‘Ateş ve Buz Ülkesinin doğa harikalarını görmek için gelenlere büyüleyici ziyafet sunacak olan eski Viking köyü Viki ziyaret ediyoruz. Hemen ardından, muazzam bazalt bacaları, kükreyen Atlantik dalgaları ve çarpıcı panoramalarıyla, İzlanda’nın siyah kumlu plajlarının en güzelini göreceğiz. 1991 yılında National Geographic tarafından “gezegende ziyaret edilebilecek en iyi 10 tropik olmayan plajdan biri olarak seçilen ve Game of Thrones hayranlarının çok iyi bildikleri Black Sand BeachReynisfjara Plajı’nda fotoğraf karelerinize unutulmaz manzaralar ekleyebileceksiniz. Konaklama otelimizde.


05.GÜN: SELFOSS BÖLGESİ – GRINDAVIK, BLUE LAGOON – KEFLAVIK

Sabah kahvaltısından sonra hareket ediyoruz, jeotermal sular ve lav alanı manzaraları eşliğinde kısa bir yolculuk ile İzlanda’nın en önemli turistik yerlerinden biri olan Blue Lagoon ile tanışacaksınız. Güzel sütlü mavi opak suyun koyu yeşil yosunlarla kaplı siyah lav alanlarına keskin bir tezat oluşturduğu bölgede, ortalama 38° sıcaklıktaki su ile tüm yorgunluklarınızdan arınıp sıra dışı bir deneyim yaşayacaksınız. Konaklama otelimizde.


06.GÜN: KEFLAVIK – (OSLO) İSTANBUL

Sabah kahvaltısından sonra havalimanına transferiniz gerçekleştirilecektir. Bilet, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından Iceland Havayolları FI318 ile 07.50’de Oslo’ya hareket, yerel saat ile 12.30’da varış ve  Türk Hava Yolları TK 1754 seferi ile 17.45’te İstanbul’a hareket, 22.35‘te İstanbul Havalimanı’na varış gezimizin sonu. Hoşgeldiniz..


Fiyatlara dahil olan servisler

 • Türk Havayolları ile İstanbul – Oslo – İstanbul ve Iceland Air veya benzeri bir havayolu ile Oslo-Reykjavik-Oslo ekonomi sınıfı uçuş bileti
 • Reykjavik’ te 2 gece Natura Hotel 4*  veya benzeri otelde oda & kahvaltı esasında konaklama
 • Selfss Bölgesinde 2 gece Htel Stracta 4* veya benzeri telde yarım pansiyn konaklama
 • Keflavik’te 1 gece Park Inn by Radissn Htel 4* veya benzeri telde da & kahvaltı esasında knaklama
 • Programda belirtilen tüm ulaşım hizmeti; 15 kişiye kadar 19 koltuklu minibüs, 15 kişi sonrası için otobüs
 • Blue Lagoon giriş ve comfort paketi
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Programda belirtilen tüm turlar
 • 2 adet akşam yemeği (içecek hariç)

Fiyatlara dahil olmayan servisler

 • Kişisel harcamalar
 • Vize ücreti
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Fazla bagaj ücretleri

Notlar

• Tur rehberi program içeriği aynı kalmak şartıyla gelişen şartlara göre programda değişiklik yapabilir.

• Havayollarının uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerden, rötarlardan ve gecikmelerden firmamız sorumlu değildir.

• Kategorileri aynı kalmak şartı ile otelleri değiştirebilir.

• Gezi hareketinden 2 gün önce gezinin buluşma yeri, buluşma ve kalkış saati ve kesin otel isimleri bildirilecektir.

• Programlarımız için tur başlangıç tarihi itibarıyle minimum 6 ay geçerliliği olan pasaport gerekmektedir.

• Prokon, havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

Tarihler & Ücretler

02 NİSAN, 21 MAYIS 2019

İki kişilik odada kişi başı € 1,995 / Tek kişilik oda farkı € 375

3-12 Yaş Çocuk   € 1,875    / 0-2 Yaş Çocuk  € 320

04 HAZİRAN 2019

İki kişilik odada kişi başı €2,095 / Tek kişilik oda farkı € 495

3-12 Yaş Çocuk   €1,975   / 0-2 Yaş Çocuk  € 320

23 TEMMUZ, 10 AGUSTOS 2019

İki kişilik odada kişi başı € 2220 / Tek kişilik oda farkı € 495

3-12 Yaş Çocuk   € 2,095  / 0-2 Yaş Çocuk  € 320