1.GÜN:  5 MART 2018 PAZARTESİ İSTANBUL – HURGHADA – LUXOR   

Mısır gezi turu

4 Mart 2018 Pazar gecesi saat 22:30’da İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından saat 01:30’da THY TK702 sefer sayılı uçağıyla hareket ediyoruz, yerel saatle gece 03:10’da Hurghada’ya varıyoruz. Varışa istinaden özel aracımızla Hurghada’dan Luxor’a transferimiz söz konusu olacak, yaklaşık 3 saatlik bir yolculuğun ardından Luxor’a varıyoruz ve sabah kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltımızın ardından Nil Nehri üzerinde yapacağımız gezimize başlamak üzere gemiye giderek kabinlerimize yerleşiyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Karnak ve Luxor Tapınakları’nı görmeye gidiyoruz. Yüzyıllar boyunca firavunların çeşitli eklemeleri ile Mısır’ın ve dünyanın en büyük tapınağı haline gelen ve antik Mısır boyunca bilimsel, politik ve ekonomik bir merkez olan Karnak Tapınağı’nı geziyoruz. Ardından antik Thebes Kenti’nin kalbine inşa edilmiş olan Luxor Tapınağı’nı geziyoruz. Gezimizin ardından akşam yemeği için gemiye dönüyoruz ve konaklama gemide.

2.GÜN: 6 MART 2018 SALI LUXOR – KRALLAR VADİSİ – ESNA – EDFU  

Gemide kahvaltı sonrasında; Antik Mısır’da 18.Hanedan döneminde hüküm sürmüş olan kadın firavuna ait olan Hatşepsut Tapınağı, dev Memnon Heykelleri ile Krallar Vadisi gezimiz olacak. Gemide alacağımız öğle yemeği sonrasında nehirde Esna üzerinden Edfu’ya doğru yol alıyoruz. Nil Nehri kıyısında kurulmuş, yıllarca zarar görmeden kumlar altında kaldıktan sonra yeniden gün ışığına çıkartılmış Edfu Tapınağı’nı geziyoruz. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

3.GÜN: 7 MART 2018 ÇARŞAMBA EDFU – KOM OMBO – ASWAN

Gemide kahvaltı sonrasında Nil Nehri’nde muhteşem manzaralar eşliğinde Kom Ombo’ya doğru yol alacağız. Antik dönem tıp aletlerinin duvarlarındaki gravürlere işlendiği, antik tıp merkezi Kom Ombo Tapınağı gezilecektir. Gezimizin ardından Nil Nehri üzerinden Aswan’a doğru devam edeceğiz. Öğle ve akşam yemeği ile konaklama gemide.

4.GÜN: 8 MART 2018 PERŞEMBE ASWAN  

Mısır TuruSabaha karşı erkenden ( saat 03:00 ) hareketle özel otobüsümüzle Abu Simbel’e gideceğiz. Yaklaşık 3 saatlik yolculuktan sonra Abu Simbel’e varıyoruz. Burada biri 2. Ramses’e diğeri de eşi Nefertari’ye ait, mimarlık harikası bir Çift Tapınakları ziyaret edeceğiz. Abu Simbel belki de Mısır hatıralarınızın en unutulmaz kısmını oluşturacak, uçsuz bucaksız çölde güneşin muhteşem doğuşuna tanık olacaksınız. Nasr Baraj Gölü’nün suları altında kalacağı için, orijinal yerinden olduğu gibi kaldırılarak, daha yüksekte ki bu günkü yerine taşınan, 2.Ramses`in kendisi ve eşi Nefertari için yaptırmış olduğu ve baraj suları altında kalmaması için binlerce parça taşın tek tek taşındığı Abu Simbel Tapınağı ziyareti sonunda Aswan’a geri dönüyoruz. Dönüş yolunda Aswan Barajı, Bitmemiş Obelisk (Dikilitaş) ve Philae Tapınağı göreceğimiz yerler arasında olacaktır. Öğleden sonra yerel motorsuz yelkenli tekne Fellucca’larla Nil Nehri üzerinde keyifli bir gezi yapacağız. Öğle ve akşam yemeği ile konaklama gemide.

5.GÜN: 9 MART 2018 CUMA ASWAN – KAHİRE  

Gemide alacağımız kahvaltı sonrasında Kahire’ye uçuş için Aswan Havalimanı’na transfer. Kahire’ye varışımızın ardından otele yerleşme. Yerel restoranda alacağımız öğle yemeği’nin ardından Dünyanın 7 Harikası’ndan biri olan Giza Piramitleri ( Keops, Kefren, Mikerinos ) ve Sfenks gezilecektir. Gezimiz sonrasında yerel bir restaronda akşam yemeğimizi alıyoruz. Geceleme otelimizde.

Mısır Aswan Turu

6.GÜN: 10 MART 2018 CUMARTESİ KAHİRE – İSKENDERİYE – KAHİRE

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası tüm gün öğle yemekli İskenderiye Turu için yola çıkıyoruz. Yaklaşık 3 saatlik bir yolculuğun ardından İskenderiye’ye varıyoruz ve gezimize başlıyoruz. Görülecek yerler arasında; Kom El Shokafa Katakombu, Montaza Sarayı, Kayıtbay Kalesi, İskenderiye Kütüphanesi, Pompey Sütunu, Roma Tiyatrosu bulunmaktadır. Gezimiz esnasında balık restoranında öğle yemeğimizi alıyoruz. Akdeniz’in İncisi İskenderiye Turu’nu tamamlayarak Kahire’ye geri dönüyoruz. Akşam yemeğini yerel bir restoranda alıyoruz. Geceleme otelimizde.

7.GÜN: 11 MART 2018 PAZAR KAHİRE – İSTANBUL  

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Kahire Müzesi’ni gezmek üzere otelden ayrılıyoruz. Gezimizin ardından Kahire’nin en meşhur çarşısı olan Khan El Khalili Çarşısı’nda serbest zaman. Akşam üzeri dönüş uçuşumuz için Kahire Havalimanı’na transfer, bilet ve bagaj işlemlerinin ardından THY’nin TK695 sayılı uçuşuyla saat 21:15’te İstanbul’a hareket. Gece saat 00:40’ta İstanbul’a varış ve gezimizin sonu.

Tur Ücreti:      1675 USD

Ücrete Dâhil Olanlar

 • İstanbul / Hurghada ve Kahire/ İstanbul arası THY ile uçuş
 • Aswan / Kahire arası yerel havayolları ile iç hat uçuşu
 • 4 gece Nil Nehri’nde 5* Deluxe gemide konaklama
 • 2 gece Kahire’de 5* otelde konaklama
 • Kahvaltı (7), Öğle yemeği (7) ve Akşam yemeği (6)
 • Abu Simbel Turu
 • İskenderiye Turu
 • Program’da belirtilen tüm transferler
 • Program’da belirtilen tüm geziler ve müze giriş ücretleri
 • Tur boyunca Tecrübeli Türkçe Rehberlik hizmetleri
 • Türsab Mesleki Sorumluluk Sigortası

 

Ücrete Dâhil Olmayanlar

 • 15 TL yurt dışı çıkış pulu.
 • Mısır Vizesi ( Yeşil Pasaport sahiplerine vize gerekmemektedir.)
 • Bahşişler (100 USD)
 • Gün akşam yemeği
 • Kişisel harcamalar
 • Programda belirtilmeyen müze ücretleri
 • Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası