Pegasus Ücretsiz Wifi

Pegasus’tan ücretsiz wifi hizmeti başladı

Pegasus Ücretsiz Wifi

Pegasus’un teslim aldığı Airbus A320neo serisi uçaklarda kabin içinde yolcuların cep telefonu, tablet veya diz üstü bilgisayardan girebilecekleri kablosuz yayın başlatıldı.

Film, dizi ve çocuk bölümünün yanı sıra yolcular gazete de okuyabilecek. İlerleyen dönemde sistemin internet bağlantısı vermesi de planlanıyor. Test sürecinde hizmet yolculara ücretsiz olarak verilecek.

FİLM VE DİZİLER

Pegasus’un koltuk ceplerine koyduğu ve sistemi anlatan kartlarda wifi’ye yüklenen film ve dizi filmler arasında Şener Şen’in oynadığı Yol Ayrımı, Make Runner, Organize İşler, The Revenant dikkat çekiyor. Diziler arasında da Savaşçı, Kalbimdeki Deniz, Serhat Yerimdar gibi yerli dizilerin yanı sıra Sara La Fountain ile İstanbul’un En İyileri gibi belgesellerin bölümleri dikkat çekiyor.

Çocuklar için çizgi filmlerin yanı sıra yolcular Hürriyet, Cumhuriyet ve The Times’ı okuyabilecek.

DENEME SÜRECİNDE ÜCRETSİZ SUNULUYOR

Pegasus bu hizmeti yeni uçaklarında test süreci sırasında ücretsiz olarak sunuyor. Daha sonra sistem ücretli olarak hizmet verecek. Kalkıştan sonra kemer ikaz lambalarının sönmesinin ardından wifi sistemi devreye alınıyor. Yolcular bu sisteme, uçuş modundaki cep telefonlarından veya tablet ile diz üstü bilgisayarlarından kablosuz ağ üzerinden bağlanabiliyor.