Turizm Filmleri Festivali 19-21 Haziran’da Yapılacak

Yarışmada “Sağlık”, “Spor”, “İnanç”, “Gastronomi”, “Doğa Turizmi”, “Oteller”, “Hava Yolları”, “Acenteler” ve “Yerel Yönetimler” kategorilerinde kültür ve turizm temalı filmler yer alacak…

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla bu yıl dördüncüsü düzenlenecek “Uluslararası Turizm Filmleri Festivali” 19-21 Haziran’da yapılacak.

Turizm sektörüne hizmet veren paydaşların 1 Mayıs’a kadar filmleriyle başvurabileceği festivalin Türkiye etabında dereceye giren filmler, 20 ülkede yarışma ve tanıtım fırsatına sahip olacak.

İstanbul etabının dışında 20 ülkede devam eden ve bir yıl süren uluslararası bir etkinlik özelliğine de sahip olan festival kapsamında, film gösterimi, konferans, atölye çalışması, sergi, konser ve film yarışması gibi etkinlikler düzenlenecek.

Uluslararası Turizm Filmleri Festivalleri Komitesi’ne (CIFFT) bağlı 20 üye ülkede 30 yıldır yapılan etkinliğin jüri başkanlığını yönetmen Serdar Akar yapacak.

Festivalin jüri üyeleri arasında, yapımcı Zbignievv Zmudzki, Moskova Film Festivali Jüri Başkanı Evgenia Tirdatova, Cannes Corporate Film Festivali Başkanı Alexander Kammelve UNESCO Temsilcisi Maurizio Aronica, oyuncu ismail Hacıoğlu, Türes Başkanı Ramazan Bingöl, Milli sporcu Ali Gültekin, Ferit Aktuğ, Gaye Turgut Evin, Çağatay Karaçizmeli, Filiz Emre, Özge Yılmaz gibi isimler yer alacak.

Kaynak : turizmgazetesi.com